EnglishSlovak

Od posledného článku síce ubehol takmer rok, ale vývoj systému sa ani zďaleka nezastavil. Postupne boli vydávané nové verzie, ku ktorým ale nebol napísaný vlastný článok. Prišlo množstvo žiadostí o úpravy systému. Niektoré z nich si popíšeme bližšie.

Prepravcovia

Systém prešiel zmenou zadávania prepravy. Momentálne je možné nastaviť prepravu v dvoch krokoch:

a) voľba spôsobu prepravy ( v tomto kroku je možné zvoliť si, či tovar sa prepravuje poštovou zásielkou, kuriérom alebo osobným vyzdvihnutím ).

b) voľba služby prepravcu ( podľa voľby spôsobu prepravy je možné zvoliť si aj konkrétnu službu prepravcu). Aktuálne onlineERP podporuje (spolu s modulom “Prepracovia zásielok” tieto služby:

  • ePH – ePodacíHárok Slovenskej pošty
  • DEPO
  • 123 Kuriér
  • Toptrans
  • Zásielkovňa

Hutnícky tovar

Do onlineERP sa pridali rôzne prvky, ktoré výrazne uľahčia prácu s hutníckym materiálom.

a) Je možné v skladovej karte definovať ďalsiu mernú jednotku a k nej príslušný koeficient. Systém následne bude môcť prepočítavať množstvá a ceny na základe zvolenej mernej jednotky (napr. m/kg, ks/kg).

b) Do skladovej karty sa pridala možnosť nahrať atesty vo forme PDF, ktoré sa vytlačia spolu s faktúrou

c) je možné definovať pri fakturáciách č. tavby, dĺžku jednotlivých produktov

Prepojenie s eshopom

Veľa zmien prešlo aj prepojení s eshopom. Je možné do eshopu nahrať cenníkové ceny zákazníkov, nahrať filtre a možnosti k produktom. Tiež je možné cez nový dashboard automaticky sťahovať nové objednávky alebo aktualizovať stav množstiev.