EnglishSlovak

Prepravcovia zásielok

Prepravcovia zásielok

Export a import XML pre službu ePH Slovenskej pošty, 123Kuriér, Toptrans, Zásielkovňa
Prepravcovia zásielok je rozšírenie, ktoré umožňuje vygenerovať sledovací balík zo zásielkových služieb Slovenskej pošty ePodací hárok, 123Kuriér, Toptrans, Zásielkovňa.

Toto rozšírenie má 2 hlavné funkcie:
1. Export zásielok (cez API službu alebo XML súbor) do zásielkových služieb Exportovať je možné buď jednu faktúru alebo hromadne pre Vami zvolené faktúry. Predpokladom pre vytvorenie prepravnej zásielky je mať zadaný spôsob prepravy vo faktúre. Po vytvorení faktúry je možné vytvoriť prepravný balík:
  • individuálne – kliknutím na ikonku “Preprava” buď vo výpise faktúr alebo vo faktúre.
  • hromadne – kliknutím na ikonku “Preprava” z výpisu faktúr
Po vyplnení alebo zmene základných údajov stačí kliknúť na ikonku “Vygenerovať”, čím sa buď automaticky odošle žiadosť o balík (cez API) alebo sa vytvorí a stiahne xml súbor, ktorý si nahráte do online služby (v prípade ePodacíHárok).

2. Import sledovacích čísiel Vygenerovaním balíka cez API sa automaticky k preprave uloží aj sledovacie číslo balíka. V prípade ePH sa môže vytvoriť zo zásielok xml súbor, ktorý obsahuje aj vygenerované sledovacie čísla zásielok. Tieto čísla je možné spätne nahrať do systému onlineERP a napr. s pomocou modulu “Notifikácie” automaticky odoslať email s oznamom o odoslanom balíku spolu s týmto sledovacím číslom.
Špecifikácie
Dátum vytvorenia:14 novembra, 2017
Posledná aktualizácia:5 mája, 2021
Aktuálna verzia:2.8
Zobraziť históriu zmien
Show Change Log