EnglishSlovak

Doplnkové zľavy

Doplnkové zľavy

Zákaznícky bodový, vernostný a kumulatívny systém zľiav.
Doplnkové zľavy je rozšírenie, ktoré umožňuje ukladanie bodov vypočítaných zo zákazníckych zliav a evidenciu vernostných bodov, kumulovaných nákupov a ich následnú aplikáciu vo forme zliav.

Bodový zľavový systém
Zákazníkovi sa body vypočítavajú v prípade, ak má vo svojich platobných podmienok zadefinované špeciálne platobné podmienky so zadanou zľavou.
Pri predaji (faktúre alebo POS bločku) si zákazník môže zvoliť, či si v doklade chce:
    • uplatniť svoju zľavu
    • premeniť zľavu vo forme bodov
    • uplatniť zľavu a aj body (zadaním výšky zľavy)
Ak si zákazník zvolí uplatnenie zľavy formou bodov, tak výsledná suma dokladu bude zvýšená o zľavu, ale vypočítané body sa mu pripíšu do zákazníckej karty (pri bločku hneď, pri faktúre až po jej úhrade).
Prepočet medzi bodmi a zľavou sa definuje v administrácii rozšírenia (napr. 1bod = 1EUR).
Nazbierané body si môže zákazník uplatniť pri bločku (platbou bodmi) alebo odpočítaním zľavy z bodov na faktúre.

Vernostný systém
Na zbieranie bodov z vernostného systému nemusí mať zákazník špeciálne podmienky, stačí nastaviť v administrácii koeficient prepočtu napr. (1bod = 1EUR). Body sa vypočítajú z celkovej sumy dokladu bez DPH.
Nazbierané body si môže zákazník uplatniť podobne ako pri bodovom systéme.

Kumulovaný systém
Tento systém zliav počíta so zbieraním nákupov od určeného dátumu (dľžka trvania zbierania dokladov sa definuje v administrácii rozšírenia).
Pri uplatnení celkovej zľavy sa použije posledný zákaznícky nákup, kde sa k celkovej sume dokladu pripočítajú aj predchádzajúce doklady a z celkovej sumy sa aplikuje možná zľava (rozsah zľiav sa definujú v administrácii).


Zákazník môže využívať iba jeden z doplnkových systémov zľiav. V rámci administrácii je tiež možné obmedziť zadávanie zľiav na zákazníckom kóde (je možné vygenerovať pre zákazníka 13miestny EAN zákaznícky kód, ktorým sa musí preukázať pri predaji a až po načítaní tohto kódu sa aktivuje možnosť zľavového systému).
Súčasťou rozšírenia je aj história a stav doplnkových zľiav v karte zákazníka.
Špecifikácie
Dátum vytvorenia:13 júna, 2018
Posledná aktualizácia:5 mája, 2021
Aktuálna verzia:3.1
Zobraziť históriu zmien