EnglishSlovak

Inventúra

Inventúra

Evidencia a kontrola inventúr.
Inventúra je modul, ktorý slúži na ukladanie a evidenciu fyzickej inventúry skladových zásob a jej následnej kontroly.

Základom inventúry je stanovenie jej dátumu, od ktorej sa bude inventúra evidovať. K danému dátumu je možné uložiť a editovať nekonečný počet zápisov (označené číselne a popisom). Inventúrnymi zápismi sa nevytvára konečná inventúra, ale slúži ako zápis fyzickej kontroly a je možné tieto zápisy rozdeliť napr. podľa regálov alebo miestností.

Konečná inventúra a jej výsledok sú rozdelené do dvoch procesov:
1. Vytvorenie inventúrneho rozdielu z inventarizovaných položiek (vytvorí sa úprava zásob zo zadaných položiek – berie sa súčet všetkých inventúrnych zápisov v rámci dátumu)
2. Vytvorenie inventúrneho rozdielu z neinventarizovaných položiek (vytvorí sa úprava zásob z nezadaných položiek, ktoré ale sú na sklade)

Počas inventúry je možné aj naďalej predávať a príjímať tovar. Pri vytváraní konečnej inventúry sa predaj a nákup započítava (pred konečnou inventúrou systém musí vytvoriť samostatný zápis so sumárom predaja a nákupu).
Výstupom je úprava množstva, ktoré je možné vytlačiť s detailným zobrazením množstiev (množstvo pred inventúrou, inventúrny zápis a výsledný rozdiel).

Súčasťou modulu sú aj reporty pre výpis inventúrneho stavu skladu.
Špecifikácie
Dátum vytvorenia:9 januára, 2017
Posledná aktualizácia:5 mája, 2021
Aktuálna verzia:3.0
Vyžaduje:licencia standard
Zobraziť históriu zmien