Skip to content

Inštalácia a počiatočný import produktov ZADARMO

nová verzia 1.2 a 1.3

Tak sme sa konečne dostali do štádia, kedy sa môžeme venovať novinkám, opisom funkcií a vývojom. Vydávame novú verziu 1.2 a vo veľmi rýchlom slede aj verziu 1.3. Kým 1.2 prináša množstvo vylepšení a opráv chýb, verzia 1.3 prináša iba jedno vylepšenie, ale o to výraznejšie.

Poďme si ale opísať tie vylepšenia vo verzii 1.2:

V našom onlineERP Gitlab-e sme uzavreli až 15 „issues“, ktoré boli zamerané hlavne na vylepšenia, ale aj opravy. Nebudeme rozpisovať každú jednu, ale napíšme si niečo o tých významnejších zmenách:

 • ePodací Hárok – Slovenská Pošta a jej služba pre elektronické online vytváranie podacích lístkov. ePodací Hárok (EPH) je možné vytvárať zatiaľ iba po jednom a to buď vo výpise faktúr po kliknutí na prepravu, alebo priamo vo fakturácii. Po vytvorení zásielky vám systém vygeneruje XML súbor, ktorý nahráte do online verzie http://eph.posta.sk/
 • Zákaznícke body – Pridali sme možnosť dodatočne meniť sumu nazbieraných bodov v karte zákazníka
 • Autocomplete pre výber skladových položiek – Pridali sme nový spôsob výberu položky. Momentálne máme 3 spôsoby, ktoré je možné meniť v nastaveniach. Okrem vyskakovacieho popup okna a modal okna je možné využiť aj autocomplete funkciu, vďaka ktorej vidíte výpis položiek priamo v okienku pri zadávaní položky
 • Kontrola sily hesla pri vytváraní nového používatela
 • % generovanie finančného plánu
 • vylepšené zobrazenie, či má skladová položka cenníkovú cenu
 • API rozhranie – Prepísali sme API pre komunikáciu s onlineERP z externých systémov ako je OpenCart, Android aplikácie a z pripravovaného rozšírenia pre WordPress
 • a iné
 • Teraz k tej výraznejšej zmene vo verzii 1.3:

  Pridali sme nastavenie pre automatické optimalizovanie a minimalizovanie css a js súborov. Tým pádom sme znížili celkovú veľkosť systému a zrýchlili chod o takmer 20%!
  Pri inicializácii stránky sa zozbierajú všetky css a js súbory a vytvorí sa z nich jeden minimalizovaný, a ten sa pri ďalších stránkach už iba načíta. Optimalizuje sa každá stránka zvlášť, keďže každá stránka a modul využíva iné a iné css a js.
  Samozrejme sme pridali aj menu položku, ktorou máte možnosť vymazať cache pamäť týchto súborov.

  Toľko k novým verziám a momentálne pracujeme na úplne novom designe! Po tejto zmene sa začne pracovať na opisoch funkcií a modulov spolu so screenshotmi.

  Súvisiace články